Promyšlené inovace, nebo nesmysl?

Promyšlené inovace, nebo nesmysl?

Tento nadpis je poměrně hodně zavádějící, nicméně na druhou stranu je potřeba si selským rozumem uvědomit, zda nejsou některé z inovací a finančních podpor spíše naškodu, než k nějakému veřejně prospěšnému užitku. Díky tomu je zcela jistě možné, že se jedná hlavně o inovace zcela neprospěšných a zavádějících věcí, kde je zřetelně vidět, že daná osoba nad samotnou investicí prakticky vůbec nepřemýšlela a podepsala nějaký papír, který mu byt dodán k podpisu.
Bohužel jsou tyto inovace, které jsou šité horkou jehlou to nejhorší a hlavně to, co bohužel celkově ničí nás stát. Díky tomu se celkově hlavně politici chtějí zabývat daleko více výběrovými řízeními na různé dotované zakázky ze státní kasy, jelikož ještě nyní jsou zde nevyřešené věci za nehorázně velké finanční odměny za zcela nepotřebné věci, které si mezi sebou schválí nějací velcí podnikatelé, kteří si tímto činem vzájemně pomohou a získají lepší důvodu u ostatních lidí.
Na druhou stranu je potřeba města a vesnice inovovat a zkrášlovat je, nicméně za jakou cenu a za kolik volných finančních prostředků. Každopádně je potřeba nad prakticky každou investovanou korunou přemýšlet a celkově si uvědomit, že se nejedná o nějakou věc, nad kterou by někdo mohl mávnout rukou. Jsou to přeci jenom veřejné zakázky, které jsou ze státní kasy a díky tomu by se zcela jistě nemělo jednat o mnohdy hodně předražený v uvozovkách šmejd, který si nějaká vesnice objedná a stát bez výčitku zaplatí a jak se říká “jede se dále”.
V dnešní době je potřeba opravdu hlídat doslova každou korunu, kterou investujete a kterou chcete dát do různých inovací a dalších věcí, které jsou potřeba, jelikož se jedná o poměrně hodně smyslné věci, které lidi lákají k investicím a dokáží jim bohužel zcela pomotat hlavu.

Přemýšlejte nad inovacemi!

Lidé by v dnešní době měli začít více přemýšlet a to nad jak obyčejnými věcmi, tak rozhodně i nad těmi velkými, které mohou mít celkově dopad prakticky na každého z nás. Jedná se o různé investice do zcela nepotřebných věcí jako je například výměna nových laviček v parku, které jsou dejme tomu rok staré. Díky tomu si člověk zcela jistě uvědomí, že zde není něco v pořádku a sám si jistě domydlí, že si na této zakázce chtěl někdo nějakým způsobem jak se říká “namastit kapsu”, což se mu jistě velice rychle a hlavně elegantně povedlo, což je bohužel otázka času, než se stane podobná věc znovu.
Lidé by měli opravdu přemýšlet nad každou investovanou korunou a hlavně vyhodnocovat, zda inovace a investice do inovované věci má nějaký hlubší smysl, nebo jestli se jedná jedno opět o rychlokvašku, která není zcela potřeba řešit a jedná se spíše o nepromyšlenou investici, která je šitá horkou jehlou a zcela bez nějakého většího a hlubšího přemýšlení.